poniedziałek, 23 stycznia 2012

Kobieta z koszem cytryn

Spędziłam cudowny weekend u Skrzydlatego Kota (zapraszam na jej oryginalne candy) i zostałam przekonana do małej zmiany programowej w moim blogu. Zakładałam, że będę tu zamieszczać zdjęcia tylko takich prac, których wykonanie będzie można powtórzyć na moich warsztatach. Zrywam z tym! To, że nie mam pieca nie znaczy, że nie mogę się z Wami podzielić tym, co lepiłam i szkliwiłam przez ostatnie dwa lata. Niestety w tym roku nie chodzę już na warsztaty ceramiki (żałuję, oj żałuję) - więc z tym większym sentymentem zamieszczać będę zdjęcia prac o których mowa...


 
Kobieta z koszem cytryn to jedna z pierwszych figurek jakie popełniłam. Należy do rodziny postaci, z których każdej towarzyszy jakieś stworzenie, bądź rekwizyt i tylko jeden element ma na sobie kolorowe szkliwo. Dominującymi kolorami są wypalona glina i ten cudowny omszały, mieniący się różnymi odzieniami zieleni kolor (nie szkliwo a farba KD 14).

Ps. Serdecznie pozdrawiam pana Andrzeja, mojego ceramicznego Guru (napisałabym "Mistrz" ale nie trawi tego określenia) i wszystkie towarzyszki lepień :)

8 komentarzy:

 1. Piękna figurka, a te zielone elementy są niesamowite :)

  OdpowiedzUsuń
 2. super super!!!! Twoja ceramika mnie powala, cieszę się, że będę mogła ją tutaj oglądać :)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Super jest ta gliniana babeczka :)
  Ja mam piec i nie mam kiedy go używać:( Ale jeszcze tylko 1,5 roku i moje młodsze dziecię pójdzie do przedszkola, więc może wtedy zacznę działać w tym kierunku. Póki co nie ma szans, choć chciałabym bardzo.
  Pozdrawiam serdecznie:)
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się ma piec to już jest 90% sukcesu :) Maluszek podrośnie, wstrzymywana lepieniowa wena eksploduje - ach... zazdroszczę! :)

   Usuń
 4. Nieziemskie figurki! Bardzo, bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo stylowa kobieta ;-) Świetna jest ;-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekna ceramika!! Tej sztuki jeszcze nie próbowałam, chociaż kusi, ale musi niestety poczekać w długiej kolejce rzeczy, które chciałabym w przyszłości robić:))

  OdpowiedzUsuń