wtorek, 8 maja 2012

Więcej pieprzu!

To na początek się pochwalę - ma to związek z tym, co dziś pokarzę i dlaczego. Więc dostałam trzy wyróżnienia: od Moniśki z blogu Biżuteria Moniśki, od Joanny z Mixu Robótkowego i od Wiktorii z Magii Filcu (a dokładniej jedno wyróżnienie, od trzech osób, ale z dwoma banerkami). Jedno brzmi VERSATILE BLOGGER więc poczułam się zobowiązana, żeby pokazać coś innego. Darczyńcom bardzo, bardzo dziękuję - sprawiłyście mi ogromną frajdę (drugie i trzecie wyróżnienie ucieszyło mnie nie mniej niż pierwsze!).

To co pokazuję dziś to praca z papieru, przestrzenna - technika ta jakoś się nazywa ale nie wiem jak (jak wiecie koniecznie napiszcie!). Jak już wielokrotnie pisałam kocham ilustracje Tenniela do "Przygód Alicji w Krainie Dziwów" i postanowiłam to uhonorować. Zdjęcie nie oddaje tego zbyt dobrze ale obrazek ma pięć warstw - od pierwszego planu do "tła całkowitego". Jest powieszony na ścianie i zachwycam się nim za każdym razem jak na niego patrzę. Przez swoją jakby nie patrzeć prymitywną trójwymiarowość wygląda na coś bardzo starego - (pierwsza publikacja pochodziła z roku 1865 - z ilustracjami J.T., w Polsce pierwsze wydanie - 1910).
Poniżej zamieszczam powiększenie, żeby choć trochę pokazać warstwy, w każdym razie jest ich pięć :)A teraz wyróżnieniowe przyjemności - banerki do pobrania i moje nominacje - dla blogów, które lubię czytać i które są w swojej tematyce różnorodne a które na moment pisania tego posta takich wyróżnień nie miały. Kolejność jest przypadkowa :)  I żadnych dodatkowych wymagań ;)


Dakola - http://jedenjestrytm.blogspot.com
Yolcia - http://hafcikowoyolci.blogspot.com
Olga - http://niebezpiecznie-natchniona.blogspot.com
Asiek - http://moja-koniczynka.blogspot.com
Kasia - http://kiosc.wordpress.com
Iwona  - http://podstole.blogspot.com
Ewa - http://w-ewkowie.blogspot.com
Wiolka - http://malowanyfarbamizycia.blogspot.com
Ania  - http://pasjaangie.blogspot.com

Mam nadzieję, że przyjmujecie wyróżnienia - pozdrawiam wszystkich zaglądających :)

11 komentarzy:

 1. Chyba wiem jak ta technika się nazywa, ale za Chiny sobie nie przypomnę ;p Efekt świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudne dzieło :))) Miłej nocki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już przymierzałam sie do złożenia Ci gratulacji - zbliżam się do końca postu a tu proszę nominacja dla mnie.Tak więc gratuluję i dziekuję bardzo ale to bardzo....cieszę się ogromnie.Pozdrawiam Ewa:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem co to za technika, ale wyglada imponujaco :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje nominacji i dziekuje rowniez:):):):) obrazeczek jest obledny, niestety nie wiem co to za technika... Pozdrawiam niebiesko:):*

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem, wiem! Może nie konkretnie technikę, ale jak gotowy efekt się nazywa. Byłam kiedyś na warsztatach i takie prace nazywały się kartkami rzeźbami. Choć nieco może pomogłam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję wyróżnienia i bardzo dziękuję, że i ja sie pojawiłam wśród listy blogów wyróżnionych przez Ciebie :) pozdrawiam cieplutko i wracam do oglądania Twojej interesującej papierowej pracy wykonanej kompletnie nie znaną przeze mnie techniką :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, widze że mój blog jest na liście nominowanych :)) Bardzo dziękuję :) Z ogromna przyjemnościa przyjmuje wyróżnienie :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Juuupi! Ja także zostałam wyróżniona =D
  Dziękuję bardzo, bardzo! =}

  OdpowiedzUsuń